Direksiyon Tamiri

Direksiyon kutusunun yenisinin alınması daha maliyetli olduğundan öncelikle herhangi bir sorun ile karşılaşıldığı zaman incelenir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda direksiyon kutusunun arızasının hangi sebepten dolayı ortaya çıktığı tespit edilir. Direksiyon kutusunun yapısında bulunan dişli ve metal gruplarının değiştirilmesi, hidrolik seviyesinin düzenlenmesi ve sızdırmaz plastik bileşenlerinin tamir edilmesi gibi işlemler uygulanarak sorunlar giderilir.

Elektrikli Direksiyon Kutusu Tamiri

Öncelikle direksiyon yapısı, sürüş hakimiyeti ve araç kontrolü konularıyla ilgili araç sürücüsünden gelen şikayetler analiz edilir. Sonrasında uzman kişiler tarafından aracın çeşitli bölgeleri incelenerek arıza sebebiyet veren problem bulunur. Elektrikli direksiyon kutusunda meydana gelen tüm hasarlar yenilenerek tamir edilir. Böylelikle araç hakimiyeti kontrol altına alınarak sürüş güvenliği sağlanır.

Direksiyon Kutusu Tamiri Fiyatları

Direksiyon kutusu tamirinin yeni bir direksiyon kutusu satın almaya göre daha az maliyetli olduğunu söylemek mümkündür. Direksiyon kutusu tamirinin fiyatları meydana gelen hasarın büyüklüğüne, işçilik süresine, revize edilecek bölgelere ve yapılacak olan işlemin uzunluğuna göre değişiklik gösterir.

Direksiyon Kutusu Tamir Edilmezse Ne Olur?

Direksiyon kutusu tamir edilmezse aracın sürüş kontrolünü sağlamak bir hayli zor olur. Direksiyon kutusunun bileşeninde bulunan parçaların tamir edilip yağlama ya da diğer gerekli bakımların yapılması gerekir. Aksi durumda metallerin sürtünmesinden kaynaklı aşınmalar, direksiyon boşlukları ve çeşitli parçalardan rahatsız edici sesler çıkabilir.